Máme pro vás super produkty z kokosu pro zdraví i krásu.


PROHLÉDNOUT!

Kokosová mouka – skvělá potravina pro naše zdraví

Kokosová mouka – skvělá potravina pro naše zdraví 5.00/5 (100.00%) 4 votes

kokosova-moukaKokosová mouka je skvělým pomocníkem při bezlepkovém vaření a pečení. Je to 100%, najemno umletá dužina kokosového ořechu. Co odlišuje kokosovou mouku od strouhaného kokosu je to, že při její výrobě se z ní odstraní většina vody a tuku. Tím získává odlišnější aroma a při pečení se chová trochu jinak.

Nutričně je skvělou potravinou, protože obsahuje málo sacharidů, ale na druhé straně obsahuje hodně vlákniny která je důležitá pro náš trávicí trakt a obecné zdraví. Má nízký glykemický index. Je rovněž velmi snadno stravitelná a rychle dodá pocit sytosti. Její výhodou je také neutrální chuť, a tedy je možné ji použít jak ve sladkých, tak i ve slaných receptech aniž byste cítili kokosovou chuť.

Další výhodou je, že z ní stačí v receptu použít mešit množství jak jiné mouky. Obecně můžete nahradit 1 hrnek mouky 1/4 hrnku kokosové mouky. Při jejím použití je třeba do receptu přidat zhruba stejné množství tekutin jako mouky a častokrát i větší množství vajec v receptu (hlavně při pečených koláčích, muffiny a podobně).

Kokosová mouka je také skvělým doplňkem a náhradou mouky v redukčních, paleo a nízkosacharidových dietách.

Nutriční hodnoty kokosové mouky

Nutriční hodnoty u kokosové mouky se mezi různými produkty mohou lišit. Přibližné nutriční hodnoty jsou následující.

Nutriční hodnoty ve 100g výrobku:

 • Výrobek v 100g obsahuje 413 Kcal / 1741kJ
 • Bílkoviny 19 g
 • Sacharidy 26g (z toho 8g glukóza)
 • Vláknina 39g
 • Cholesterol 0 g
 • Celkem nasycené tuky 8 g

Kde kokosovou mouku koupit?

Pokud nemůžete kokosovou mouku sehnat v supermarketech nebo obchodech s bio potravinami, určitě ji najdete na internetu.

Mnohem zdravější a stravitelnější jako běžná mouka

Možná jste o ní ještě neslyšeli a možná je u vás už dávno na denním pořádku. Hodně z nás však ještě neví, že kokosová mouka je mnohem zdravější a stravitelnější jako běžná mouka.

Můžete z ní vytvořit chutné a zdravé koláče, dorty, pečivo, zákusky, muffiny a různé jiné pečené dobroty. Kokosovou mouku můžete použít i do jogurtů, smoothies či koktejlů, abyste zvýšili příjem vlákniny.

Kokosová mouka je vyrobena z čerstvé kokosové dužiny, která se nejprve vysuší a potom se mele na prášek, který je na první pohled velmi podobný pšeničné mouce. Kokosovou moukou se dá nahradit 10-25% jídel, které se dělají s pšeničnou moukou.

Jaké jsou její výhody oproti jiným mukám?

 • Má vysoký podíl vlákniny (100g až 61%), což je zhruba 3x více než sója, tedy čistí střeva a udržuje jejich zdravou rovnováhu.
 • Je 100% bezlepková.
 • Má nízký obsah sacharidů, tedy je vhodné zařadit ji do jídelníčku lidí, kteří drží redukční dietu.
 • Dodává pocit sytosti, takže toho sníte méně.
 • Velmi lehce stravitelná.
 • Pomáhá čistit organismus.

Pokud se chcete stravovat zdravě, snížit svůj příjem cukru a taktéž kalorií, je velmi dobré nahradit pšeničnou mouku touto. Na trhu u nás zatím není mnoho značek kokosové mouky. Balení stojí zhruba 120Kč. Na internetu najdete množství receptů z kokosové mouky, takže pokud pro sebe a své zdraví chcete něco udělat, zajděte do bio obchodu, nebo si tuto mouku objednejte přes internet. Investovat se do ní určitě vyplatí!

Mám zájem o kokosové produkty
Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *