Máme pro vás super produkty z kokosu pro zdraví i krásu.


PROHLÉDNOUT!

Kokosový olej a jeho účinky na zdraví

Kokosový olej a jeho účinky na zdraví 1.31/5 (26.11%) 72 votes
Kokosový olej je velmi zdravý.

Kokosový olej je velmi zdravý.

Kokosový olej – určitě jste o něm slyšeli. Možná v souvislosti s krásou, o jeho skvělých účincích na pokožku našeho těla, či naše vlasy, ale kokosový olej nám slouží nejen pro krásu ale i naše zdraví.
Možná jste zaznamenali jeho popularitu u světových celebrit, jako je např. modelka Miranda Kerr, která tvrdí, že za její tajemstvím krásy stojí i 4 lžičky kokosového oleje denně.

Ajurvéda tvrdí, že kokosové ořechy mají významné postavení v potravě člověka. Kdysi se v západním světě kokosový olej nedoporučoval pro vysoký podíl nasycených mastných kyselin, které měly škodit zdraví člověka, ale dnes už víme, že to tak není.

Kokosový olej a jeho účinky na naše zdraví

Kokosový olej je velmi zdraví prospěšný a proto se doporučuje pro každodenní život. Najdeme v něm vápník, draslík, měď, železo, fosfor, vitamin E a aminokyseliny. Našemu organismu pomáhá několika způsoby. A proč bychom ho měli užívat?

1. Podporuje imunitní systém

Dokáže evidentně zlepšit náš imunitní systém, proto byste si ho v zimních měsících měli obzvlášť dopřát. Působí proti virům, bakteriím, mikrobům, plísním, je účinný proti chřipce, herpetickým virům a jiných.

2. Reguluje cholesterol a cukr v krvi

Díky kyselině laurinové pomáhá zvyšovat dobrý cholesterol a tak zlepšit hladinu cholesterolu v krvi. Kokosový olej pozitivně ovlivňuje to, jak tělo zachází s inzulínem a tak stabilizuje krevní cukr.

3. Štítná žláza a ateroskleróza

Kokosový olej podporuje zdravou funkci štítné žlázy a zmírňuje škody na stěnách artétií a tak zabraňuje arteroskleróze.

4. Skvělý antiaging

Kokosový olej obsahuje antioxidanty a vitamin E, což jsou skvělí bojovníci proti předčasnému stárnutí naší pokožky.

5. Pro lepší trávení

Pokud trpíte zažívacími problémy včetně žaludečních křečí či pálení žáhy, zkuste při vaření použít trochu víc kokosového oleje. Kokosový olej zlepšuje trávení a stejně dobře působí na zdravou funkci pankreatu. Jako bonus, vitaminy rozpustné v tuku, se díky němu perfektně vstřebají do těla.
Kokosový olej, mohou používat bez obav i pacienti s těžkými onemocněními zažívacích orgánů. Kromě toho se doporučuje i při onemocněních jater, žlučníku, chronické pankreatitidě a zánětlivých střevních onemocněních.

6. Plísně a afty

Je dobrým pomocníkem při léčení kandidózy, kdy se užívá olej vnitřně případně se jím potírají postižená místa. Stejně tak zklidňuje dásně, zamezuje tvorbě aftů v ústech, takže jej můžete použít při sooru, kterým trpí hlavně malé děti.

Co obsahuje kokosový olej?

91% tuku, vitamíny A, C, E, vápník, fosfor a kyselina laurová (antiseptická látka)

Účinky kokosového oleje – zdraví

 • Podporuje imunitu, resp. imunitní systém
 • Pomáhá na kožní choroby
 • Zajišťuje dobré hojení ran – obnovuje kůži
 • Zpomaluje projevy stárnutí (vrásky)
 • Zklidňuje a vyživuje pokožku
 • Podporuje trávení
 • Podporuje pravidelnou stolici
 • Dodává energii postupně
 • Eliminuje vlčí hlady
 • Pročišťuje celý organismus
 • Antibakteriální účinky
 • Antiseptické účinky

Přesvědčili Vás účinky kokosového oleje? Není sice nejlevnější, ale jeho všestranné použití snad tu cenu vynahradí. Vyzkoušejte ho, vždyť vlastní zkušenost je nejlepší – kokosový olej vás nezklame.

Mám zájem o kokosový olej

VIDEO: Kokosový olej a jak ho kde použít – od blogerky

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *