Máme pro vás super produkty z kokosu pro zdraví i krásu.


PROHLÉDNOUT!

Kokosová dieta – vyzkoušíte?

Kokosová dieta – vyzkoušíte? 3.85/5 (76.92%) 13 votes

kokosova-dietaKokosový olej je již dlouhá léta používán pro různé účely – ať už v kosmetice nebo v kuchyni. A přestože jde o tuk, kokosový olej je také základem populární kokosové diety.

Tuk, který pomáhá zhubnout?

Na první poslech to zřejmě zní velmi nepravděpodobně. Vždyť tuk je to, čeho se při hubnutí chceme zbavit a jak nám v tomto směru může pomoci jeho konzumace? Kokosový olej je však speciální typ oleje. Neobsahuje cholesterol a jako jeden z mála rostlinných olejů pomáhá urychlovat metabolismus a spalování tuku. Při jeho konzumaci budete mít rychleji pocit nasycení. Propagátoři kokosové diety vysvětlují, že tuky z kokosového oleje tělo neukládá tak jako například tuky z běžného másla, ale okamžitě je využije ve formě energie. Navíc, kokosový olej má i jiné skvělé účinky na naše zdraví – zlepšuje trávení, podporuje správnou funkci štítné žlázy a působí proti virům a kvasinkám, čistí pokožku.

Zásady kokosové diety

O kokosové dietě bylo napsáno již i několik knih. Zpravidla jde v této dietě o vyváženou stravu s přidáním dvou až tří čajových lžiček kokosového oleje. Kromě toho, aby se zaručily lepší výsledky, je důležité přidat i pravidelný pohyb.

Plán kokosové diety sestává ze čtyř fází:
1. fáze: zahrnuje 21-denní přísnou nízkosacharidovou stravu s třemi jídly denně a jedním až dvěma „snacky“ mimo hlavní jídla
2. fáze: trvá 4 týdny a za cíl má každý týden detoxikaci jednoho orgánu – střeva, jater, ledvin a žlučníku
3. fáze: spočívá v opětovném zavedení sacharidů do jídelníčku
4. fáze: je udržovací

Během všech fází byste měli jíst 2 – 3 lžičky čistého panenského kokosového oleje denně, může být samostatně nebo přimíchán do salátů a podobně.

Kokosová voda

Jiný „odvar“ kokosové diety, která nadchla i světové celebrity jako Madonnu či Courtney Cox, je dieta založená na pití kokosové vody. Ta na rozdíl od kokosového oleje je bez tuku a získává se ze zelených kokosových ořechů. Kokosová voda by vám také měla pomoci zrychlit metabolismus, a tím přispět k rychlejšímu spalování tuků. A podle lékařů a odborníků na výživu je minimálně lepší alternativou nezdravých přeslazených limonád či colových nápojů.

Samotné pití kokosové vody vám ale štíhlost nezaručí, i když díky ní můžete něco zhodit. Tak jako u všech dietních „zázracích“ je nutná i v tomto případě dřina v podobě pravidelného pohybu a celkově rozumné stravování bez zbytečného přejídání.

VIDEO: Kokos a dieta – 10 důvodů proč ANO!

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *