Máme pro vás super produkty z kokosu pro zdraví i krásu.


PROHLÉDNOUT!

Kokosový olej pro děti – kde ho využít u dětí?

Kokosový olej pro děti – kde ho využít u dětí? 3.83/5 (76.67%) 6 votes

kokosovy-olej-detiKokosový olej je odpradávna považován za vzácný přírodní lék v mnoha zemích. U nás se také dostal v posledních letech do povědomí a je dostupný i v našich obchodech. Důležité však je vybrat si opravdu extra panenský, za studena lisovaný kokosový olej, ideálně v bio kvalitě. Ty rafinované totiž nemají takový obsah cenných látek a mají jiné vlastnosti.

Kokosový olej tedy kupujte opatrně a nenechte se nalákat na nižší cenu (ta bývá právě u rafinovaných druhů). Kokosový olej je do 25 °C tuhé konzistence, nad touto teplotou se začíná měnit na kapalný. Na jeho zkapalnění a tudíž snadnější aplikaci postačí zahřát potřebné množství v dlaních. Přinášíme vám pár tipů, jak můžete kokosový olej využít pro své miminko či malé dítě.

1. Proti opruzeninám

Kokosový olej má protiplísňové a protizánětlivé účinky, proto je výborným prostředkem na ošetření opruzenin u miminka. Stačí natřít postižená místa. Olej vytvoří na pokožce ochrannou vrstvu, regeneruje a vyživuje ji. Neobsahuje žádné potenciálně dráždivé látky jako některé komerční krémy proti opruzeninám, které mohou někdy problémy dokonce zhoršovat.

2. Kojenecké akné

Mnohá miminka mají na tvářičce akné. Jde o přirozený jev nazývaný kojenecké akné. Někteří dětští lékaři dávají maminkám na tento „problém“ různé masti, ale obvykle i tak velmi nepomohou a navíc, bývají plné různých syntetických složek, které dětské pokožce neprospívají. Opět však můžete vyzkoušet čistý kokosový olej. Jak jsme již zmínili, jeho protizánětlivé účinky jsou úžasné a používá se s oblibou také k léčbě akné u dospělých. Výhodou je, že neobsahuje žádné dráždivé přísady, takže se ho skutečně nemusíte bát ani při nejmenších miminek.

3. Šupinky na hlavičce

Další častý problém u malých miminek bývají šupinky ve vláskách. Opět to mnohé maminky řeší přes lékařů, kteří ordinují jeden přípravek za druhým, což jistě není pro citlivou dětskou pokožku zrovna nejlépe. Naštěstí, jsou i jiné možnosti. Zkuste denně aplikovat malé množství kokosového oleje do vlásků, respektive na pokožku hlavičky, jemně promasírovat a nechat působit. Nejedna maminka nedá na tento „lék“ dopustit.

4. Na suchou pokožku

Zdravá pokožka novorozenců a malých dětí nepotřebuje natírat ničím, i když se nám různé reklamy snaží namluvit něco jiného. Když je pokožka děťátka sušší, zda se dokonce na ní tvoří šupinky, můžete si pomoci přírodním kokosovým olejem. Nedráždí pokožku, ale zároveň dodává potřebnou vlhkost i výživu a regeneruje.

Z komerčních dětských tělových mlék či voňavých olejíčků vznikají nejednou alergické vysype, pokožka může reagovat zarudnutím, svěděním a podobně.

A také je třeba si uvědomit, že cokoliv aplikujete na kůži dítěte, přechází přes ni do krevního oběhu. Říká se, že na pokožku bychom si měli dát jen to, co bychom se nebáli zároveň sníst a u malých dětí to platí dvojnásob …

5. Na „odlíčení“ zadečku novorozence

První stolice miminek je takzvané mekonium, nepěkná černá hmota. Tato stolice je velmi těžko odstranitelná z pokožky, což znají všechny maminky. Abyste nemuseli zadeček svého čerstvě vylíhlá miminka čistit desítkami vlhčených ubrousků nebo mýdlem a vodou, zkuste na vatový tampon nanést kokosový olej a jemně pokožku vyčistit.

Kokosový olej je jemný, pokožku nevysuší a nedráždí jako vlhčené utěrky či mýdlo a zároveň pomůže zadeček pěkně očistit. Navíc vytvoří kokosový olej na pokožce bariéru, takže další „nadílka“ bude mnohem snazší vyčistitelnou.

6. Na bodnutí hmyzem

Pokud vašeho drobečka ušťkne komár nebo bodne jiný hmyz, můžete mu bolavé místo natřít kokosovým olejem. Měl by zmírnit štípání a svědění a zároveň díky účinným látkám urychlit hojení.

7. Ochrana pokožky před nepřízní počasí

Mívá vaše děťátko v chladnějších měsících tvářičku vyštípanou nebo vysušenou od větru a chladu? Pro tento účel se opět prodávají různé komerční přípravky, ale úplně vám postačí i kokosový olej. Stačí děťátko jemně natřít tenkou vrstvou, která bude chránit pokožku před nepříznivým počasím. Rovněž poslouží na vyštípané či popraskané rty.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Sdílejte článek, budeme rádi:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *